מערכות ביתיות ומערכות עסקיות של אנרגיה סולארית

לקראת סוף שנת 2008, אישרה רשות החשמל בישראל את התקנות העוסקות בייצור אנרגיה סולארית באמצעות מערכות סולאריות המתבססות על טכנולוגיית הפוטו-וולטאית. אישור התקנות נועד להגביר את המודעות לחשיבות מקורות האנרגיה החלופיים, וכמו כן, מתוך אסטרטגיה לאומית המיועדת לצרכי הפחתת התלות במקורות אנרגיה מתכלים כגון דלקים.

החלטת רשות החשמל הובילה לכך שיותר ויותר אזרחים במדינת ישראל מודעים לחשיבות ייצור החשמל באופן עצמאי באמצעות התקנתן של המערכות הסולאריות השונות. מעבר ליתרונות הסביבתיים הטמונים בהתקנת המערכות הסולאריות ישנו את המניע הכלכלי, הגורם לכך שיותר ויותר בעלי מפעלים, בעלי קרקעות ובעלי בתים פרטיים מצטרפים אל המהפכה הסולארית של ישראל. המערכות הסולאריות המותקנות ברחבי ישראל לצרכי ייצור אנרגיה חלופית ומתחדשת הן במרביתן מערכות ביתיות ומערכות עסקיות.


אנרגיה סולארית באמצעות מערכות עסקיות

המערכות הסולאריות העסקיות נועדו בעיקר לצרכי שימוש עסקיים, ולכן התקנתן מיועדת בעיקר למפעלים, אזורי תעשייה, מחסנים לוגיסטיים, רפתות, לולים וכדומה. מערכות אלו מותקנות על גבי גגות המבנה, כאשר ייצור תפוקת החשמל נובע מגודל המבנה המיועד להתקנה.

על פי ההסכם המתבצע מול חברת החשמל נהנים בעלי המבנה מיצירת רווח של 0.90 אגורות לכל קוט"ש, דבר היכול להוביל להכנסה של 70,000-80,000 שקלים באמצעות הספק ייצור של 50 קילוואט לשנה!!!


אנרגיה סולארית באמצעות מערכות ביתיות

המערכות הסולאריות הביתיות מיועדות להתקנה על גבי גגות של בתים פרטיים בכל רחבי הארץ. המערכות הביתיות בדומה למערכות העסקיות מבוססת על טכנולוגיית הפוטו-וולטאית, המאפשרת ייצור חשמל מאנרגיית השמש, דבר המפחית בצורה משמעותית את זיהום האוויר ככל שיותר ויותר אנשים יצטרפו למהפכה.

גם במקרה זה חברת החשמל משלמת לבעלי המערכות הביתיות תעריף קבוע עבור כל קוט"ש חשמל אותו מייצרת המערכת, דבר היכול להוביל להכנסה חודשית של 500-700 שקלים עבור כל משפחה בהתאם לשטח הגג אותו הם מקצים לטובת התקנת המערכת.

חשוב לדעת- התקנת המערכת אומנם כרוכה בעלויות הקמה ראשונית משמעותיות, אך כיום תוכלו ליהנות מהיצע נרחב של מסלולי הלוואות הניתנים לכם על ידי הבנקים המסחריים בישראל, הרואים בהתקנת המערכות השקעה לטווח הרחוק.