איך לא ליפול בעסקאות של משרדים למכירה?

 רוב הציבור הישראלי אינו בקי ברזי המכירה והרכישה של בתים פרטיים ושל משרדים למכירה. לעתים המחיר שמשלם לקוח תמים עלול להיות גבוה מדי בשל עסקה מפוקפקת שסגר ולא ביודעין, או משום חוסר תשומת הלב לסעיפי החוזה. חסרים מקרים כגון אלה? המאמר מרכז עבורם כמה הצעות רלוונטיות ליישום כדי שתוכלו לבצע עסקה טובה, במחיר מוצלח ובתנאים טובים.

עסקת המאה


רכישה של נכס היא עניין כבד משקל. לעתים מדובר באחת הרכישות היחידות (בסדר גודל כזה של סכומי כסף) אותה יבצע הצרכן. כאמור, לא כל אחד מאתנו בקי בנושאים הקשורים למכירה ולקנייה, ולכן מומלץ לרכוש את שירותיו של איש מקצוע שילווה בכל שלבי התהליך: מרגע ההחלטה, דרך הלבטים, דרך סדרי העדיפויות, דרך השוואת המחירים ועד לסגירת העסקה עצמה, ובלווי צמוד במהלכה.

אנשי מקצוע בתחום משרדים למכירה בקיאים בנושא המיסוי הנלווה לכל עסקת מכירה ורכישה, בקיאים באשר לחוזים השונים הקיימים במשק ומתמחים בתחום המיקוח. הם מכירים את השטח ולכן יודעים להתאים ללקוח את המשרד המתאים לו ביותר בהתאם לצרכיו.

תחת הכותרת אנשי מקצוע ניתן למצוא את עסקני הנדל"ן המתווכים ואת עורכי הדין המתמחים בנושא. לעתים יידרשו שניהם. עדיף לשלם עמלות מאשר לשלם סכומים שלפעמים נעמדים באלפי שקלים בשל טעות בהבנה או בשל מחסור במידע.

עסקה שהיא כשרה, משתלמת וכמובן חוקית לא תמיד ברורה מאליה. קיימים עורכי דין המתמחים גם בתיווך וגם בסגירת עסקאות כגון אלה באותה המידה. שירות זה יכול להיות מיטבי מבחינת המחיר ולבטח משתלם. עדיף לרכוש את שירותו של עורך דין המתמחה בתחום משרדים למכירה ולא עורך דין כללי לנדל"ן משום שקיימים תקנות וחוקים ספציפיים הנוגעים למשרדים לעומת בתים פרטיים, מחסנים וכדומה.

עורכי הדין יכולים לסייע גם באיתור המסמכים הנדרשים לרכישה. לעתים קרובות נדרשים המעוניינים ברכישה באישורים שונים ממגוון רשויות וארגונים. זמן יקר וכסף רב יכולים להיחסך על ידי התנהלות נכונה, מבוססת ידע, מול אותם רשויות וגורמים נוספים עמם יש לבוא במגע.

דוגמה אחת חשובה היכולה להמחיש את חשיבות הסיוע היא רכישה של משרד שלמעשה עוקל על ידי הרשויות או בעלי חובות קודמים. לא תמיד המידע נמצא על פני השטח, ברוב המקרים הוא כלל אינו מנודב על ידי מוכר המשרד.

זאת ועוד, יש לוודא כי האדם שמוכר את הנכס הוא אכן האדם בעל הנכס, וקרו מקרים מעולם. בעל המשרד אותו אתם רוכשים חייב להיות נוכח בעת חתימת החוזה. עדיף רגע מבוכה ובקשה של תעודת הזהות מאשר בכייה לדורות והתנהלות בבתי משפט בעתיד.

משרדים למכירה – זה יכול להיות פשוט אם זה נעשה בחוכמה


רכישה של משרד יכולה להיות הצעד הראשון המשמעותי בפתח של הצלחה עסקית אם נעשית בתבונה. היעד הכלכלי חייב לקחת בחשבון גם את ההוצאות הנלוות לרכישה ולסיוע באנשי מקצוע בתחום. אלה יוכלו לעזור לכם לצלוח את העסקה. עסקה זו יקרה ומשמעותית, אל תבצעו אותה בפזיזות. המאמר נכתב בשיתוף עם חברת אינפיניטי, המציעה שירותי מכירת משרדים בכל הארץ, ובאזור המרכז באופן ספציפי