הגברת לחץ מים – להחזיר לחיים את זרימתם

הגברת לחץ מים דרושה בבניינים בהם הזרימה אל הקומות העליונות היא בלחץ נמוך שאינו מאפשר ביצוע כמה פעולות בברזים שונים בדירה, או אף חמור מכך אינו מאפשר התרחצות כלל בשל הזרם הנמוך, הבעיה נפוצה בבניינים ישנים ומהקומה החמישית ומעלה, משום לחץ המים העירוני הלא יציב, משום מצב הצנרת שנכנעת לשנותיה, ומשום שינויים שנעשו במשך השנים במבנה ובדירות השונות והוסיפו בהן ברזים. הטיפול בבעיה דורש התקנת משאבת הגברת לחץ מים ולשם כך עליכם לפנות אל חברה מתמחה בתחום.

שלבים לפתרון הבעיה

שלב ראשון- מומלץ לפנות לחברה שגם משווקת משאבות הגברת לחץ מים, אך גם עוסקת בשיפוץ משאבות קיימות, ובתיקון הצנרת, כך תוכלו לקבל פתרון המגיע מניסיון ובהתאם למצב האמת של הצנרת המובילה מים לדירתכם.

שלב שני- בדקו המלצות על החברה האמורה, האם היא בעלת ניסיון בתחום, האם היא זוכה בדירוג שירות גבוה בקרב לקוחותיה מהעבר וכדומה, סימן טוב לחברה טובה הוא אתר אינטרנט מתוחזק ופעיל המעיד על השקעת החברה בפרסומה ודאגתה לשמה הטוב.

שלב שלישי- בדקו אם הבעיה נפוצה גם בקרב שאר דיירי הבניין, יתכן שאם גם הם נתקלו בבעיה תוכלו לרכוש משאבת  הגברת לחץ מים משותפת ולהתחלק בעלויות רכישתה.

שלב רביעי- ישנן סוגי משאבות הגברת לחץ מים שונות, הן נבדלות בטכניקת ההפעלה, במיקומן על הצנרת, בגודלן ועוצמת הספקן, בצריכת החשמל שלהן ובאחריות שניתנת עליהן, וכמובן בעלותן. בדקו אופציות שונות אך רק לאחר שמקצוען מייעץ איתר את מקור הבעיה והדרכים לפתרונה.

שלב חמישי- עליכם לוודא שהפתרון המוצע מספק לכם מחד לחץ מים כפי שאתם רוצים, ומאידך מתאים לפעול עם צנרת הבנין לפי מצבה, משאבה בהספק גבוה יכולה להעניק לכם חווית זרימה מעולה אך קצרה אם אינה מותאמת לצנרת ואף יכולה לפגוע בתשתית צנרת רעועה וחלשה.

הגברת לחץ מים – להתקלח כמו שצריך

לחץ מים גבוה של לפחות 4 אטמוספרות מבטיח לכם שימוש מספק כפי שדרוש בחיים מודרנים בארץ, כדי להבטיח לחץ מתאים תוכלו למצוא מגוון משאבות בקשת עלויות שנעה על בין מאות ועד אלפי שקלים בודדים, תלוי במשאבה ובמספר הנפשות שהיא צריכה לשרת במקביל.