חלוקי נחל – הטרנד החדש בעיצוב גינות

חלוקי נחל הולכים וכובשים את גינות ארצנו.

אם בעבר ראינו את חלוקי הנחל בעיקר בכיכרות עירוניות כיום כמעט בכל גינה ניתן לראות לפחות חלקה קטנה של חלוקי נחל. ואין זו טעות משום שלחלוקי נחל יתרונות רבים ומגוונים בשילוב בגינות פרטיות וכשם שראינו את שיש קיסר כובש את מטבחי ארצנו, היום אנו עדים לכיבוש הגינה על ידי חלוקי נחל. הבה נפרט מעט יותר על הסגולות של חלוקי נחל:

1. בריאות הצמחייה – לחלוקי נחל ישנה יכולת לסייע לצמיחה של הצמחייה שלנו על ידי כך שהם מסייעים לוויסות הטמפרטורה של האדמה וסופגים את קרני השמש. הם גם מסייעים להפחית את אידוי המים מהאדמה ותורמים לניצול יעיל יותר של המים. יתרון אחרון שלנו בתחם זה הוא במניעת צמיחה של עשבים שוטים במקום שבו הם מונחים.

2. יתרונות עיצוביים – חלוקי נחל מגיעים היום במגוון של צורות וצבעים ובאופן זה ניתן לנצל אותם ולשלב אותם בכמעט כל סגנון עיצובי שבו נבחר לעצב את הבית או הגינה שלנו. בין אם אנחנו מניחים כמה אבנים בקערה במטבח על גבי שיש קיסר ליצירת קונטרסט או מרצפים חלק ניכר מן הגינה לחלוקי הנחל יש מה להציע לנו.

3. יתרונות כלכליים – היתרונות הכלכליים של חלוקי הנחל מתבטאים בשני מישורים עיקריים - עלות ראשונית וחיסכון מתמשך.
מבחינת עלות ראשונית לא מדובר במוצר יקר כך שאלו הן חדשות טובות. בהמשך אנו נראה שככל שהזמן עובר הם מונעים מאיתנו צורך לתחזק את הגינה בעלויות גדולות וחוסכים לנו מים בהשקיה כך שעם מחיר המים הנוסקים של היום זהו חיסכון משמעותי.

4. תכונות מיסטיות – ישנם אנשים המייחסים לחלוקי הנחל תכונות מיסטיות ואף סגולות שונות בריפוי ובעיסוי וביצירת קארמה ומזל נכונים. הם אף מוזכרים בתורת הפנג שוואי.
אם כן, אין זה פלא שאנו רואים יותר ויותר חלוקי נחל בשימוש יום יומי בבתים ובגינות. חלוקי נחל הופכים אט אט לחלק בלתי נפרד מחיינו וככל הנראה לעין יוסיפו להיות כאלה בשנים הקרובות. וטוב שכך שכן הרווח כולו שלנו.