המדריך לזיפות ואיטום גגות

לפני שהחורף מגיע ואתם מגלים נזילה באיטום הגג ואתם מחליטים להזמין קבלן על מנת שיזפת ויאטום את הגג כדאי שתדעו כיצד זה מתבצע ודברים בסיסיים נוספים. הכנו עבורכם את המדריך הנ"ל שחשוב שתקראו לפני שתזמינו איש מקצוע שיעשה את עבודתו.

בטיחות- איטום גגות היא עבודה שכרוכה בסיכונים, כגון שהייה שעות רבות בגובה רב בתנאי אקלים משתנים לפי עונות, וזפת חם. אם חס וחלילה קורה משהו לקבלן שאתם מעסיקים הוא לא היחיד שיישא בתוצאות. לכל העובדים בגגות צריך להיות אישור עבודה בגובה. אם אין להם , אל תעסיקו אותם מתחילה.

תחזוקת גג- על מנת לשמור על תחזוקת הגג באופן שוטף חשוב להקפיד לחדש את הזיפות, חשוב לזפת את הגג בכל שנה. ברגע שתקפידו על איטום וחידוש תמנעו נזילות מהגג ,לכן הקפידו על כך, כי גם כתב האחריות לא יהיה תקף אם לא תקפידו על זיפות פעם בשנה כי כתב האחריות מחייב לעשות כך.

בעל מקצוע אמין- כמו בכל תחום תמיד ניתן למצוא שלל של בעלי מקצוע "חאפרים", לכן העסיקו עובדים רק עם רישיון לעבודה בגובה ובעלי ניסיון רב כדי שתוכלו לסמוך עליהם, שתהיו מסופקים מהתוצאות. היזהרו להתפתות להצעות מחיר זולות כי לפעמים עדיף לשלם קצת יותר כסף

שיטת איטום-  חשוב שתדעו שיש שתי שיטות איטום הידועות ביותר וכדי שהעובד שהעסקתם ישתמש באחד מהן. יש את שיטת זיפות גגות שבשיטה זו מורחים זפת חמה על הגג כדי שתמנע חדירת מי גשם לחזור למקום שהוא טפטף. זוהי שיטה זולה יותר מהשיטה השנייה, ובנוסף לכך היא מהירה. השיטה השנייה היא יריעות ביטומניות,  בשיטה זו מלחימים יריעות לגג. השיטה הזו היא יקרה יותר מזיפות גגות אך היא יעילה יותר.

אחריות-  על מנת שלא שתצטרכו לשלם אחרי כל תקלה באיטום, ודאו כי הקבלן שהנכם מזמינים מחויב לתת אחריות. מי שלא מחויב להביא אחריות על עבדותו, זה מראה על חוסר מקצועיות ו"ראש קטן" ואנו ממליצים לכם לא להעסיק עובדים שלא לוקחים אחריות על עבודתם.

לסיכום, לפני שאתם בוחרים קבלן שיעשה עבורכם עבודה כדי שתבררו את כל מה שאתם צריכים לדעת, כי עדיף לברר פעם אחת על הנושא, מאשר להתאכזב  על עבודה שלא בוצע כראוי.