כיצד לבחור קבלן בנייה?

בשלב כזה או אחר, כל אחד ואחת מאיתנו נידרש לשירותיו של קבלן בנייה מקצועי ואמין. כמו בכל תחום אחר, גם בתחום הבנייה והשיפוצים ניתן למצוא לא מעט אנשי מקצוע חובבניים, שלמעשה לא ראויים לתואר: "אנשי מקצוע". ההבדל היחיד בין תחום הבנייה לכל תחום אחר נובע מכך שהוא מתייחס לקשת מאד רחבה של תחומים והתמחויות שונות, מה שמעלה את רמת הסיכויים ליפול בידי אדם מפוקפק ובלתי מקצועי. קבלנים מקצועיים הם בראש ובראשונה כאלו שצברו ניסיון בלתי מבוטל בתחום וקיבלו הכשרה אקדמאית רחבה. 

מאפיינים של קבלני בנייה מקצועיים 

קבלני בנייה עובדים מול גורמים רבים ומגוונים החל משיפוצניקים ובעלי מקצוע בתום האינסטלציה והחשמל וכלה בחברות ניקיון, הובלות או פינוי דירות. גורמים אלו מחויבים גם הם להיות מקצועיים, ועל רוכש הדירה לוודא שקבלן הבנייה אכן מעסיק אך ורק אנשי מקצוע אמינים בהתאם לצרכי הבנייה הנדרשים ולא בהתאם לצרכיו האישיים של קבלן הבנייה במסגרת הניסיון לחסוך בעלויות ולהשיג רווחים על חשבון רווחתם של בעלי הדירה. רמת שירות גבוהה ומקצועיות ללא פשרות מחייבת ראשית לשים את כל נושא העלויות בצד. 

קבלת המלצות אמינות 

כדי לאתר קבלנים אמינים ישנו צורך לשים דגש על פרמטרים רבים, ולא לבחור בקבלן שמעניק לכם הצעת מחיר זולה במיוחד ובלתי ריאלית, שכן הצעה שכזו תעיד ברוב המקרים על רמת מקצועיות ושירות נמוכה מאד. ראשית כדאי תמיד לפנות אל קבלן אודותיו קיבלתם המלצות טובות לאור עבודות בנייה מוצלחות ומקצועיות שביצע בעבר. קבלנים מקצועיים בעלי המלצות רבות הם כאלו שהצליחו להותיר רושם חיובי ולהשיג תוצאות ברמה מאד גבוהה עם תום פרויקט הבנייה. 

קבלני בנייה רשומים 

במרבית המקרים קבלנים בלתי מקצועיים ואמינים לא יהיו רשומים ברשם הקבלנים, והדבר מעיד בדרך כלל על תוצאות בנייה ירודות עם סיום התהליך. קבלנים שהשתתפו וסיימו בהצלחה תכנית לימודים מקיפה בתחום הם קבלנים רשומים אשר עומדים בתנאי משרד השיכון והבינוי, מה שנדרש במטרה לקבל אישורים מתאימים שביכולתם להפוך את הקבלן לקבלן רשום על ידי רשם הקבלנים לפי החוק.