קבלן בניין – על מי כדאי לנו לסמוך?

אם אתם בונים בית פרטי, יש למצוא קבלן בניין שיבצע את הבנייה "עד המפתח", כלומר מההתחלה של הבנייה עד הכניסה לבית. זה יחסוך לכם הרבה כאבי ראש, לא תצטרכו להתעסק עם הבנייה ולהיתקל בקשיים כי הבנייה היא אינה בדיוק התחום שלכם.

יש לסכם את המפרט הטכני עם קבלן בניין האחראי על בניית הבית שלכם. המפרט הטכני יכלול: אביזרי חשמל, סוג המרצפות, דלתות, חלונות, ועוד. יש לבדוק כי המפרט הטכני יהלום את דרישותיכם וצרכיכם. אם אתם מעוניינים לבחור את המסגרות כמו שערים, מעקות ועוד, יש ליידע את הקבלן על כך.
מה חשוב לדעת בזמן עריכת החוזה מול הקבלן?

חשוב כי בחוזה הבנייה יהיה כתוב תחילה וסיום הבנייה

יש לציין כי הלקוח תמיד יוכל לתבוע את קבלן בניין במידה ולא יעמוד בתנאי החוזה. קבלן בניין, חייב להביא עמו ערבויות כספיות כך שיסיים את העבודה בזמן והדיירים יידעו מתי לבצע פינוי דירה סמוך לתאריך הכניסה לביתם החדש.

יש לציין כי בחירת קבלן בנין אינה פשוטה, אנו אמורים לסמוך על הקבלן בעיניים עצומות כי אנו משלמים את מיטב כספנו על הדבר הכי יקר בעולם שהוא בצם הבית שלנו. יש לציין, כי הקבלן הראשי המפקח על פרויקט הבנייה הוא זה שמספק מקור הכנסה קבוע של עובדי קבלני המשנה. הם עבדו עמו בפרויקטים דומים ומצפים ממנו לעבודה שוטפת בשאר הפרויקטים אותם הוא מבצע. 

מדוע חשוב לבחור קבלן ראשי?

קבלן ראשי הוא זה שאחראי על פרויקט הבנייה. הוא זה שיעסיק אחרים תחתיו, יכיר את בעלי המקצוע העובדים עמו באופן קבוע. קבלן ראשי, הוא זה שיהיה אחראי לפינוי פסולת הבנייה מהאתר או המקום בו הוא בונה. אם כבר נפגשתם עם קבלן בניין לפני התחלת הבנייה, בקשו לשוחח עם שלושה לקוחות. בקשו ממנו להראות לכם לפחות שני בתים שהוא בנה. האם התקשורת שלו נעימה? האם יש כימיה ביניכם? בררו עם הלקוחות את העמידות שלו בזמנים ואת איכות הבנייה שלו.