ניקיון לאחר עבודות איטום

 באיטום מבנים יש למעשה לאטום את כל מעטפת המבנה על כל חלקיה. כמו כן אוטמים חלקים פנימיים של המבנה, שבהם ישנו שימוש במערכות איסטלציה ומים. חלקים אלה נקראים בשם הכולל חדרים רטובים. בעיה שכיחה באיטום מבנים היא מעברי רטיבות מדירה לדירה בבית משותף, ובעיקר חדירת רטיבות מהגג או ממרפסות פתוחות. הבית שבו אנו גרים תמיד יזדקק לתחזוקה שוטפת, שתימנע ותקטין תופעות שהזמן גורם להן. שימור הדירה גורם לה להיות יציבה יותר ואף מוגנת מפני נזקים עתידיים הנגרמים מבלאי או מזג האוויר. משום כך, בעלי דירות רבים נזכרים בדרך כלל לבצע תהליכי איטום לפני בואו של החורף, בכדי למנוע בעיות של נזילות ורטיבות שנוצרות עקב איטום לא מקצועי. לכן רצוי להקדים לטפל ולאטום את המבנה של הבית.

איך כדאי לנקות את הבית לאחר איטום

היות וטיפול בנזילה שכבר התפשטה קשה לטיפול ולוקחת זמן ממושך. בעלי בתים אשר סובלים מתופעות הנזילות והרטיבות כמו כתמים של עובש על גבי הקיר או בתקרה, ריח לא נעים והתקלפות של הטיח ידעו בוודאי שיש לבצע איטום מיידי ותקין לפני החורף.

בסיומן התקין של עבודות האיטום, ובשל העובדה שהבית נפגע בצורה ממושכת מנזקי רטיבות, יש לשים דגש מיוחד על נושא הניקיון. בבית שוררים ריחות רעים, עובש בקירות ואבק בכל פינה, לכן די מקובל היום להזמין חברה שמתמחה בניקיון דירות. אחת שתעניק לכם ניקיון מקצועי ותבצע פוליש ואף הברקה קריסטלית לרצפות. 

חלקן של חברות הניקיון מציעות גם הדברה כחלק מתהליך הניקיון, ובכך יש היגיון מכמה טעמים.
דבר ראשון, במהלך עבודות האיטום, כשמצטברת פסולת בניין אשר לא מפונה, היא עלולה לשמש מסתור למזיקים שונים. יש לזכור שלפני ותוך כדי עבודות האיטום לא רצוי להדביר, ולכן נכון יותר להדביר לאחר מכן. דבר שני, אין זה נדיר שבמהלך עבודות איטום יווצרו מזיקים וכן יווצרו סדקים שדרכם המזיקים יוכלו לחדור. לכן ישנו ערך מוסף להשתמש בשירותיה של חברת ניקיון מקצועית שמספקת שירותי הדברה מקצועיים.

מדוע ניקיון מקצועי עדיף

פעולות ניקיון לאחר עבודות איטום הן מן הסתם מורכבות וקשות לביצוע לאדם מן השורה, לכן טוב יעשה החכם שעיניו בראשו, ויעזר בשירותיה של חברה לניקיון דירות, שתעניק לו שירות מקצועי ותמנע ממנו נזקים עתידיים, אשר נובעים מעבודה לא מקצועית. לאחר פעולת האיטום יש לבצע סבב בדיקה ותיקונים לפני תחילת הניקיון. בגלל העובדה שעל פי רוב מי שמבצע את עבודות הניקיון וההדברה איננה אותה חברה אשר ביצעה את השיפוצים, יש לתזמן ולתכנן מלכתחילה את סיומן התקין של עבודות האיטום, ההדברה, הניקיון והבדיקות הנוספות בסיום העבודה. על פי רוב השירותים של חברת ניקיון כוללים  ניקיון לבתים מרוהטים, ניקיון שטיחים וריפודים, פוליש והברקה וכן שירותי הדברה. חברת לניקיון דירות תזיז לכם  את הרהיטים, תשפשף את הרצפה עם מכונה ואף תקבלו פוליש לרצפה והדברה במתנה.