אדריכלים

אדריכלים מעצבים את הנוף 

יש הרבה גורמים המעורבים בתהליך בנייה של בית או מבנה חדש. יש את הפועלים בשטח שבליעדיהם אף לבנה לא תמצא את מקומה במקום, יש את מנהל העבודה אשר תפקידו לדאוג לכך שהפועלים אכן יבצעו את עבודתם ולא ישכבו לנוח בצל במשך רוב שעות היום. יש את היזם או את הקבלן אשר יזמו את הפרוייקט, גייסו את הכספים ואת העובדים. אך יש מקצוע שבלעדיו, פשוט אין בניין.

אדריכלות

אדריכלים הם בעלי המקצוע אשר מתפקידם לתכנן את הבניין ולהקנות לו את צורתו הן הפנימית והן החיצונית. הם המלווים את הפרוייקט מא' ועד ת'. תפקידם של אדריכלים, לא מתמצא "רק" בלתכנן את עיצוב הבניין, כמו שעשינו כולנו באמצעות לבני הלגו כשהיינו קטנים. לא. מדובר במקצוע עתיק ועל חשיבות עצומה. 

אדריכלים אחראים לא רק לעיצוב הבניין מבחוץ אלא גם מבפנים. מראה הדירה, העיצוב שלה, מיקום החלונות, מיקום החדרים בבית, מיקום הקירות וחלוקת המרחב הפנימי הם מתפקידיו של האדריכל. ואם לא די בכך, הרי שהאדריכל אחראי גם לכך שהבניין יהיה יציב, ומתוכנן נכון מבחינה הנדסית, כך שלא ישקע או שהריצפה לא תהיה עקומה. 

רוצים דוגמא? בבקשה. באיטליה, מקום תחיית הרנסאנס, שופעת מבנים מדהימים אשר נבנו במהלך התקופה. בין הבניינים המפורסמים, קיים אחד, מגדל פיזה שמו. בניין מרהיב ביופיו ומורכב למדי מבחינת העיצוב, רק בעיה אחת יש לו – הוא נוטה על צידו. 
פשוט מאד, האדריכל שבנה, לא תיכנן נכון ועשה טעות קטנה. טעות, שגורמת לבניין לשקוע מספר סנטימטרים בשנה. בסופו של דבר, המגדל פשוט יקרוס.

אדריכלות, לא רק בבניין

בדרך כלל, כאשר אנו חושבים על אדריכלים, אנו חושבים על פרוייקטים של בניין. נכון אבל לא מדוייק. עבודתם של אדריכלים נדרשת גם בפרוייקטים העוסקים בפיתוח הנוף או בעיצוב פנים, לחצו למידע נוסף אנושקה עיצוב פנים
כך, כאשר הממשלה משקיעה כספים בסלילת כבישים ובפיתוח תשתיות ברחבי הארץ, חלק מהתקציב הולך לא רק על סלילת הכביש עצמו אלא גם על עיצוב הסביבה מסביב לכביש עצמו. תפקיד זה נקרא אדריכלי נוף וכשמם כן הם, הם מעצבים ומתכננים את הנוף.