שאלות ותשובות ענייניות בנושא של פינוי ירושות

איזו החלטה חשובה לקבל בנושא של פינוי ירושות ?

 כאשר מתקבלת דירת ירושה , היא לרוב מתקבלת בהפתעה. לצידה יש, בהרבה מקרים, תחושות צער על אובדן אנשים יקרים שלהם היא הייתה שייכת. בהרבה מקרים מספר יורשים מקבלים את הדירה ואז צריך להחליט איך לנהוג לגביה. אם הדירה היא עמוסה ברכוש של המורישים הרי שההחלטה הראשונה והמיידית היא שצריך לפנות אותה. זו החלטה חשובה, שביצועה הוא לא פחות חשוב. צריך לתת את עבודת הפינוי לקבלן שמתמחה בנושא של פינוי ירושות. החלטה כזאת תיתן שקט נפשי גדול ליורשים. פינוי ירושה יתנהל מעתה בצורה טובה ומקצועית.

 איך בוחרים קבלן לפינוי ירושות ?

מקבלן של פינוי ירושות נדרשות תכונות מסוימות. הוא צריך להיות בעל ניסיון גדול בתחום. הוא צריך להיות בעל רגישות לאנשים. הוא צריך לדעת לתת את העצות הנכונות שיתאימו לדעות שונות של אנשים. הוא צריך להיות מצויד בציוד הובלות מיוחד. משאית עם ארגז סגור. ארגז סגור שומר על הרכוש בעת המעבר מפני נזקי מים, רוח, אבק ועוד. הוא צריך שיהיה לו מנוף מיוחד. מנוף שיכול לשנע את פסנתרים או ריהוט מיוחד שלא עובר בפתחים סטנדרטיים. השינוע שלהם נעשה בדרך האוויר, ודרך מרפסות בעלי פתחים רחבים. לכן, צריך לבחור קבלן עם יכולות כאלו.

 איך לחתום על הסכם עם הקבלן ?

 צריך להזמין את הקבלן המועמד לפגישה בדירה שאת תכולתה הוא אמור לפנות. הוא צריך לראות את הדירה ואת המיטלטלין. הלקוחות צריכים לוודא יש להם איתו כימיה משותפת טובה, ושהם רואים את כל הנושא של פינוי ירושה בצורה משותפת טובה. אם אין כימיה טובה אז כדאי לחפש קבלן אחר שמומחה בנושא של פינוי ירושות. צריך לוודא שיש לקבלן ביטוחים מתאימים לפעילותו. הלקוחות חרדים לרכושם. הם קשורים אליו קשר נפשי. הם לא ירצו שהוא יתקלקל. במקרה ויקרה משהו לרכוש, הם רוצים לדעת שהם מוגנים מבחינה כספית. צריך לחתום על הסכם . חשוב לכתוב בהסכם את כל הפרטים החשובים. כדי שהביצוע ייערך על פיהם.

 איך מתנהלים מול הקבלן ?

 יש מספר אפשרויות של התנהלות. אפשרות מאוד מקובלת היא שהיורשים ממנים נציג מטעמם שינהל את כל התהליך מול הקבלן. יש יורשים רבים שרוכשים מהקבלן שירותים נלווים נוספים שהוא מציע. שירותי אריזה, שירותי פירוק והרכבת ארונות, שירותי ניקיון, שירותי אחסון מיטלטלין. ריכוז כל השירותים הללו או חלקם בידי הקבלן שבמבצע פינוי ירושה הוא נוח מאוד ומייעל את העבודה. יורשים רבים ישמחו לא לעשות את המטלות הללו. מטלות שממילא קבלן של פינוי ירושות מומחה בהם ועושה זאת בשגרה קבועה. הקבלן יעשה את כל המוטל עליו בצורה טובה ומקצועית.