שאלות חשובות ותשובות בנושא פינוי תכולת דירה

איך להתארגן לקראת פינוי תכולת דירה?

 הדבר הראשון שצריך לעשות הוא לקבוע מועד של פינוי תכולת דירה. אם מועד המעבר נקבע לקיץ, הרי שצריך להזדרז ולקבוע עם קבלן מקצועי טוב לביצוע ההעברה. בקיץ יש לחץ גדול על הקבלנים. יש עומס גדול בגלל שמשפחות רבות מנצלות את ימי החופש לטובת פינוי תכולת דירה . הילדים מתחילים את שנת הלימודים החדשה במוסד הלימודים החדש בישוב אליו הם עוברים. הורים רבים מתחילים עבודה חדשה במקום חדש ועוד.קבלן מקצועי טוב יוריד הרבה כאבי ראש מראשי בעלי הבית. הוא יבצע את כל הניהול הלוגיסטי של המעבר לשביעות רצון הלקוחות.

איך לבחור קבלן טוב?

קבלן טוב הוא קבלן עם מוניטין טוב. קבלן שבדרך כלל יש לו אתר מושקע וידידותי בנושא של פינוי תכולת דירה ובנושאים שונים של הובלות. הוא מספק הרבה מידע באתר. מידע עליו ועל עבודתו, וגם מידע חשוב על כל ההתנהלות של פינוי דירה והטיפים הכרוכים בה. אפשר למצוא קבלן גם על סמך המלצות טובות שמתקבלות מלקוחות שונים שעבורם הוא עשה עבודה מוצלחת. בכל מקרה כדאי להזמין את הקבלן ולהראות לו את הדירה שאותה מפנים. הוא צריך להתרשם מכמות התכולה , את כל המעברים והפתחים שיש בדירה . על בסיס נתונים אלו הוא צריך לתכנן פינוי תכולת דירה באופן מקצועי וטוב.

איך להתנהל מול הקבלן?

צריך לראות עם יש כימיה טובה והבנה בסיסית עם הקבלן לגבי מהות העבודה. יש צורך לחתום על הסכם עם הקבלן לאחר סגירת כל הפרטים הטכניים. בהסכם צריך לכתוב את כל הפרטים החשובים. מחיר העבודה, תנאי תשלום, מועדי הפינוי ועוד.צריך לבדוק אם יש לו את כל הציוד .ציוד כגון, משאית סגורה, ארגז סגור שומר על הרכוש בעת המעבר מפני נזקי גשם, רוח, אבק ועוד. צריך לוודא שיש לקבלן את כל הביטוחים הדרושים לעבודתו. ביטוח נזקי רכוש ונזקי גוף. ביטוח צד שלישי ועוד.

איך לארוז?

הפינוי של הדירה מתחיל למעשה ברגע שמגיעים הארגזים והקרטונים השונים המיועדים לאריזה. צריך לארוז טוב. אריזה נכונה שומרת על המיטלטלין בעת המעבר. היא גם עוזרת מאוד לעובדים לשנע את החפצים והארגזים. צריך לעשות חלוקה טובה של משקל בתוך הארגזים. צריך מלא את הארגזים בקפידה. לא למלא אותם מעבר לשפתם, כדי שיהיה אפשר להניח אותם אחד על השני. זה חוסך הרבה מקום בדירה ובמשאית. צריך לעטוף ציוד יקר בניילון נצמד. במיוחד רהיטים יקרים ורגלי רהיטים. זה שומר עליהם מפני חבלות. צריך לעטוף פריטים קטנים ושבירים בניילון בועות. בצורה כזאת עוזרים לקבלן ועובדיו לעשות פינוי תכולת דירה כמו שצריך.