שאלות ותשובות בנושא ילדים ובעלי חיים במסגרת פינוי דירה לפני שיפוץ

במאמר זה יישאלו שאלות לגבי אופן ההתנהלות מול ילדים ובעלי חיים בעת הפינוי. חשוב לקרוא ולהפנים, משום שנושא הבטיחות בפינוי מתחבר בהרבה מהמקרים לנושא הבטיחות בדרכים, ושניהם נושאים שחשוב לקרוא מקרים קודמים ולהפיק מהם לקחים. 

יש לי ילדים בבית ספר יסודי. האם הם יכולים לעזור לנו בעת הפינוי ? 

תלוי מה גילם של הילדים. נהוג בדרך כלל לא לערב ילדים מתחת לגיל 9 בסיוע מהסוג הזה בשל מפגעי בטיחות שונים, חשיפה לפציעות ועבודה לא נכונה בפירוק התכולות השונות. עבור תינוקות ישנו גם החשש של קירבת יתר לחלונות הדירה. לפיכך, מומלץ שהילד ישהה בחדר שלו, ואת הפינוי עבור חדר זה יש לעשות אחרון. אם מדובר בתינוק, הייתי ממליץ לשים אותו בערסל ליד אחיו הגדול בחדר הילדים, או למסור אותו לקרוב משפחה אחראי עד גמר הפינוי. ילד מעל גיל 9 כבר יכול לעזור באופן פעיל  פינוי דירה מסוג זה. 

בשעה שאהיה עסוק בפינוי, לא אוכל לעקוב אחר הילדים כל הזמן. האם ניתן למזער סיכונים ? 
בהחלט. נעלו או הגביהו את תכולת ארון התרופות. רצוי למנוע גישה גם לאזור סכיני המטבח או לאזור חדר העבודה שלכם, במידה ויש בו ציוד משרדי חד. במידה והוא כבר לא תינוק, אפשר לתת לו גם לשחק עם חיית מחמד כלשהי, אם ישנה בבית, או לספק לו כל דבר אחר שיעסיק אותו בזמן הפינוי. 

כיצד ניתן להבטיח את שלומם של הילדים כשפורקים את הציוד בבית החדש והזמני ? 

כשמגיעים ליעד, כולם יוצאים מהרכב. אף אחד לא נשאר בפנים, כבר היו מקרים שתינוקות וילדים קיפחו את חייהם בדרך זו. ההמלצה שלי היא לפרוק את חדר הילדים ראשון, ולתת להם לשהות בסביבתו מספר שעות עד גמר הפינוי. ככלל מומלץ שאחד מכם תמיד יהיה בקשר עיין עם הילדים, ולא יעסוק בפינוי כל הזמן. 

כיצד יש להתנהל עם כלבים וחתולים במקום החדש ? 

את החתול ניתן להביא בכלוב או להרים אותו ולשחררו, אם יש לכם ניסיון טוב עם הוצאתו לחלל הפתוח. עם הכלב רצוי לצאת ל 1-2 סיבובי הליכה בשכונה של ביתכם הזמני על מנת שיתרגל למקום החדש, ועל מנת להראות לו היכן החצר, במידה וזה בית צמוד קרקע, על מנת שיוכל לצאת לשם בכוחות עצמו מדי פעם.