טיפים מקצועיים פינוי דירה

על דירה שמפונת על מנת לערוך בה שיפוץ – להיות ללא כל תוכן, זולת הריצוף, התקרה והקירות. קירות דלפק שונים, לרבות כאלה המצופים עץ, פלסטיק או שיש יישארו במקומם, אולם על שאר התכולה להיות מפונת מהדירה. לפיכך, מצויים כאן טיפים שונים שיעזרו לכם בעת הפינוי: 

ערכו רשימה של מוצרי הדירה בכל חדר 

על הרשימה לכלול את כל תחולת החדר. עבור כל פריט יירשם שמו, סוגו, ומשקלו. את הפריטים הקטנים ניתן לארוז בשקים ובתיקים מבעוד מועד, אך בשום אופן לא לבצע תערובת בין תכולות החדרים. על התיקים השונים להישאר בתוך אותו חדר ספציפי, על מנת שחפצים מסוימים לא ייספרו פעמיים. אחרי הכל, מטרת הספירה היא להגיע למסקנה על אופן ההובלה. 

סכמו את המשקל הכולל בכל חדר וחדר בנפרד 

נטלו מחשבון, וסכמו את המשקלים השונים עבור כל חדר. הדבר יתרום לכם תרומה מכרעת בעתיד, משום שיהיו לכם אומדנים כמה "שוקלת" תכולת החדר של כל דייר ודייר, כך שאם אחד מהדיירים יבקש לעבור דירה, הוא יידע מה התכולה שלו, וכמה היא שוקלת. 

סכמו את המשקל הכולל של כל תכולת הדירה 

נטלו מחשבון, וסכמו מהו המשקל הכולל של תכולת פינוי דירה. הדבר יתרום לכם במשא ומתן מול המובילים. גם במידה ואינך מעוניין לנהל משא ומתן, אלא פשוט לשכור את המוביל הראשון בו תפגוש, ללא קשר למחיר, חלה עליך חובה לעשות זאת, משום שזו השאלה הראשונה ששואל כל מוביל בטלפון. השאלה השנייה היא היכן ממוקמת הדירה בתוך הבניין. ככל שהדירה ממוקמת גבוה יותר, מחיר ההובלה יהיה גבוה יותר. 

בחירת חברת ההובלות המבצעת: יש לבדוק את אמינותה במגזינים שונים ובקרב חברים ומכרים 

טיפ זה הוא טיפ לאדם שכבר קיבל החלטה לשפץ את הדירה ולהעביר את חפציו, והוא יודע במדויק מהו משקל התכולה הכולל של דירתו. בשלב הראשון יאתר הלקוח חברות שונות, ויבדוק את אמינותן. במידה והן אינן אמינות מסיבות שונות, יבדוק הדייר אפשרויות נוספות. ניתן גם לגשת לאתר של בודקי אמינות בקרב בעלי מקצוע, כמו אתר "המקצוענים" ברשת האינטרנט, ולבחור חברה מבצעת משם. 

בחירת חברת ההובלות המבצעת: בחירת החברה הזולה ביותר מקרב החברות שנמצאו אמינות 

טיפ זה מיועד למי שכבר ניפה את החברות הלא אמינות, וכל שנותר הוא לבחור בחברה הזולה ביותר מקרב החברות הללו. גם בשלב זה יש לוודא שהחוזה עם חברה זו מכסה את אותן הטבות שהיה מכסה חוזה של חברה יקרה יותר. במידה וישנם סעיפים שלא מתאימים לך כלקוח, למשל: אי ערבות לתכולה שבירה, עזוב את החברה, ועבור לחברה יקרה יותר. גם אם נמצאה חברה אמינה וזולה, אין לשלם מראש לנציג החברה. התשלום יועבר לאחר שהושלמה ההעברה, והיא במסגרת מה שסוכם בחוזה, וכמוסכם עלייך כלקוח וכדייר.