פינוי עצי של דירתך

ימים יגידו מתי תזדקק לשיפוץ מסיבי, הדורש את פינוי הדירה. בימים אלו, אין מדובר רק בצביעת קיר, או באיחוד שני חדרים. כאשר חרב רעידות האדמה נמצאת מעל לראשינו, חשוב שיהיה שיפוץ שיכין את ביתך למקרה זה, ושיפוץ מסוג זה דורש את פינוי תכולת הדירה. 
המדריך הבא יפרט את צעדייך כמפנה עצמאי. הנך נדרש לפעול לפי ההוראות הרשומות מטה, לפי הסדר. הפנמת הכתוב במדריך זה תחסוך לך 1000-10000 ש"ח, מחיר ממוצע לפינוי הנעשה על ידי חברת קבלן. 
· הכן 3-4 תיקי גב בנפח 100 ליטר לכל חדר מגורים, 2 תיקים בנפח 100 ליטר עבור המטבח, ושקית אשפה בנפח דומה עבור המקלחת והשירותים גם יחד. אם בדירתך 3 חדרי מגורים, יש להכין 9-12 תיקים עבור חדרי המגורים, 2 תיקים עבור המטבח, ושקית אשפה אחת עבור השירותים והמקלחת. 
· הכן רשימה ובה פריטים בעלי משקל בינוני. פריטים אלה הנם פריטים שזרוע אנושית מסוגלת להרימם, אך הם לא נכנסים לתיק בן 100 ליטרים. 
· הכן רשימה ובה פריטים בעלי משקל כבד. פריטים אלה הנם פריטים שזרוע אנושית לא מסוגלת להרימם או להוציאם מהבית בכוחות עצמה: שולחן ארוך מאד, פסנתר, מיטה זוגית גדולה וארונות בגדים ומדפים צמודי קיר. 
· במידה ומדובר במשפחה, מנה אדם לכל חדר. אדם זה יהיה אחראי על האריזה בתיקים ובשקיות. סייע לילדייך לפנות את החפצים בעלי המשקל הבינוני. אל תיתן להם לעשות זאת לבדם. במידה והנך אדם בודד, ערוך את סדר פינוי החדרים ופעל לפיו. 
· הזמן סבלים לסחיבת הציוד בעל המשקל הכבד. במידה ואינך מכיר, ערוך סקר שוק מהיר באינטרנט. 
לסיכום, גם כאשר יש שאיפה לעבודת פינוי תוצרת בית, היא לא תהיה לגמרי בחינם, אבל ניתן בהחלט לשאוף לכך. חוסר ההגדרה במספרים את ההבדל בין תכולה במשקל בינוני לתכולה במשקל כבד היה צעד מחושב, שכן ככל שהדייר מפחית בהגדרת מוצרים מסוימים כמוצרים כבדים, כך הוא ישלם פחות על ההובלה. דייר שלא החשיב אף מוצר למוצר כבד – לא ישלם כלל לבעל מקצוע, אבל בפועל זה לעולם לא יקרה. הפסנתר והרהיטים הארוכים תמיד יעיבו על התקווה.