הטיפים שיעשו לכם סדר בעת פינוי עצמי של הדירה לפני שיפוץ

במידה והחלטת לפנות את דירתך בעצמך, וללא חברת הובלות, המהלך צובר בחובו יתרונות וחסרונות. היתרון הוא שהנך יודע כמה יעלה הפינוי, משום שהוצאות הדלק, האריזה וההובלה ממומנות על ידך. החיסרון המרכזי הוא שבדומה לכל מקצוע אחר, חוסר מקצועיות בתחום יכול להוביל לאסון, משבירת חפצים שבירים ועד למפגע בטיחותי של ממש. לפיכך ריכזנו בפנייך מספר טיפים שימושיים פינוי דירה

ארוז את החפצים הקטנים בגודלם בכל חדר וחדר 
דאג לאחסנם בתיקים יציבים, וסע לביתך החדש והזמני, בו תגור עד תום השיפוץ. הנח את התיקים אך אל תפרוק עדיין ציוד זה. במידה ותפרוק אותם, אתה מסתכן בשבירתם על ידי החפצים הגדולים יותר, ולכן חשוב שהאזור יישאר נקי עד להנחתם הסופית. 

הובל את החפצים הדורשים הובלה נפרדת 
חפצים שיש ביכולתך לסחוב לבד או עם שותפייך לדירה יושמו במכונית בנפרד מן התיקים. יש לנסוע עמם לדירה, ולהניחם. הנחת החפצים הללו סוללת את הדרך למיקום יתר החפצים בדירה, ומקנה את המבנה הכללי בה. החפצים הארוזים בתיקים, ומאידך – החפצים הכבדים יותר, יכוונו לפי מיקום החפצים הללו. 

גש לדירה המפונה ובחן את החפצים שנשארו ולא ניתנים לסחיבה על ידך 

החפצים יימדדו על ידי סרט מדידה, ולפי אורכם וגובהם ניתן לאמוד את משקלם. בדרך כלל בעלי המקצוע אליהם תתקשר לשם ההובלה כבר ידעו לומר לך מהו המשקל לפי נתוני אורך, רוחב וגובה, אולם מומלץ לבדוק במפרט הטכני של המוצר, או באתר האינטרנט הרלוונטי. 

הזמן חברת הובלות מקצועית עבוד החפצים שלא ניתנים לסחיבה עצמית 

על פי רוב מדובר בחפצים כמו פסנתר, ארון גדול, שידה גדולה, ושולחן ארוך. לעתים ניתקל בדגמים של מכונות ומייבשי כביסה שלא ניתנים לסחיבה עצמית. התקשר לחברות שונות והשווה בין המחירים הניתנים בטלפון ובאינטרנט. 

אל תשלם לחברה בטרם ביצוע הפעולה הנדרשת 

לעולם לא תוכל לדעת מתי הסבל ישבור לך בטעות חפץ שכבר העברת לדירה החדשה, או האם כלי הרכב שלו ייתקע. ישנם עוד לא מעט גורמים לפיהם ההובלה לא בהכרח תצא לפועל, וגם אם תצא לפועל – זה לא יקרה לפי הציפיות שסיכמת עם מנהל העבודה באותה חברה. לפיכך, התשלום יתבצע רק לאחר שהחברה המובילה עמדה בכל חלקי הסכם ההובלה.