ש"ות על פינוי דירה לפני שיפוץ

לפניכם מספר שאלות נפוצות המועלות בטרם פינוי דירה לפני שיפוץ. רצוי להעלות שאלה בעצמכם, אך רצוי יותר להסתכל בעמוד זה ואולי יש תשובה גם לשאלתכם: 

מה עלי לעשות כדי להבטיח פינוי יעיל של הנכס ? 
עליך להיעזר בשרותיה של חברה מקצועית. מומלץ שהחברה תהיה בעלת שם בתחום. ניתן לבדוק זאת באתרי אינטרנט שונים המבצעים בדיקות איכות לתחומים שונים, כמו אתר "המקצוענים". ניתן גם להסתמך על חברייך ומכרייך, שעברו פינוי בעבר והיו מרוצים משירותי ההובלה של החברה. 
מומלץ מאד להקל על המובילים את העבודה כמה שאפשר: לארוז בעצמך את החפצים הקטנים, לדאוג שהמעברים והמסדרונות בדירה יהיו נגישים, ולדאוג לחנייה למשאית במידה וישנה מצוקת חנייה בשכונתך. 

אני בחור חזק, ששומר על בריאותו ודואג למשטר אימונים. גם חברים שלי הם כאלה. האם אני והם יכולים לסחוב לבד את הפסנתר ? 

בשום פנים ואופן לא. סבלות היא מיומנות, ומיומנות היא כלי עבודה. כפי שהסבל לא יידע כיצד לתפעל נכון מכשיר בחדר הכושר, כך גם אתה לא אמור לדעת סחיבה נכונה של פסנתר. סחיבה זו היא הסחיבה ברמה הגבוהה ביותר שניתן להעלות על הדעת, ולכן מומלץ להיעזר בחברה מקצועית. הרבה פעמים תהיה מופתע לגלות שהעובד שיסחב לך את הפסנתר נראה נמוך ממך וייתכן שגם פחות חזק ממך, אך בשביל זה הוא שם, על מנת לבצע את העבודה במסירות ובאחריות. 
אני והשכן מהקומה מתחת שמענו על מבצע חסר תקדים של חברת ההובלות, ופינינו בייחד את הדירות. למה אני שילמתי יותר ? 
משום שאתה גר בקומה גבוהה יותר מהשכן שלך. עיקר הפניות לחברות ההובלה הן בגין חפצים שלא היית יכול לסחוב לבד אילולא היית בסחיבה ברשות עצמך. לפיכך, עבור חפצים קטנים אין חשיבות, אבל יש חשיבות לגובה הקומה כאשר סוחבים ארון בגדים גדול, למשל. ניכר כי בניינך ללא מעלית, אחרת ההפרש לא היה כפי שהצגת אותו. 

המוביל מסרב להזיז את האוטו ולהמשיך בשירות כי המשאית קיבלה דו"ח חניה . מה עושים ? 

דו"ח החניה שקיבל המוביל אינו מהווה בעיה עבורך. במידה והוא מסרב להמשיך בשירות, תתקשר להנהלת החברה ותתלונן. במידה והמנהל מסרב להמשיך בשירות, אמור לו שהציוד שלך נמצא כעת ברשותו וזו החזקת ציוד ללא רשות. בשלב זה רובם יבינו את הרמז וימשיכו בשירות, אך עבור המעט שלא – תגיד שאתה מזמין משטרה לנהג הסורר, וזה אמור לפתור זאת. במידת הצורך, הזעק את המשטרה בפועל.