שאלות ותשובות בנושא בטיחות ש ומפגעים במסגרת פינוי דירה לפני שיפוץבמאמר זה יובאו מספר שאלות הקשורות ל - פינוי דירה לפני שיפוץ בנושאים שונים הקשורים למפגעים. נמצא כאן צעדים שרצוי לבצע בטרם הפינוי לצד צעדים שאסור לעשות בזמן הפינוי או לפניו. חשוב לקרוא מאמר זה על מנת לוודא פינוי בטוח של הנכס. 

ידוע שרבים מהמובילים אוהבים לעשן. כיצד אוכל למנוע שרפה בדירה עקב רשלנות ? 


מומלץ לנתק את זרם הגז לכיריים, ולכל מקום אחר בדירה בו עובר גז. במידה והעישון מתבצע בדירה, ניתן לבקש ממנו לעשן בחוץ ולחזור, או לספק לו מאפרה ולהזכיר לו שעליו לאפר היטב את בדל הסיגריה בגמר השימוש. 

מה ניתן לעשות אם הטעות נעשתה ויום הפינוי הפך ליום שרפה נורא ? 


לנסות להשתלט על האש עם מטף כיבוי. במידה והדבר לא צלח, לתפוס כמה שיותר אנשים השוהים בדירה, ולברוח למטה דרך המדרגות. אין להשתמש במעלית מחשש כי השרפה עלולה להתפשט גם לשם ולפגוע במנגנון האלקטרוני שלה ובכך ללכוד אתכם. בעודכם נמצאים למטה יש להזעיק את מכבי האש. 

האם מומלץ לנקות את הדירה בטרם הפינוי ? 


הדבר לא יוסיף ולא יגרע. הדירה מיועדת לשיפוץ, ולא למכירה לדייר אחר, ולכן אין לך על מי לעשות רושם. קחי בחשבון שהדירה תעבור שבירת קירות, טיח, צביעה מחדש, ועוד עשרות סוגים אחרים של שיפוצים, שלא יתרמו במיוחד לניקיון הדירה. נהוג להשכיר חברת ניקיון פרטית שתבצע עבורך את הניקיון בגמר השיפוץ הפיסי. לעתים, ניקוי קרוב מדי למועד הפינוי עלול אף להביא אסון. אם ניקית את הרצפה עם חומר מחליק ולא הספקת לייבשו כמו שצריך, המובילים והסבלים עלולים להחליק, וכך גם הציוד שלך בסכנה. 

האם מומלץ להשאיר את כל העבודה הטכנית לסבלים או להגדיל ראש לעתים ? 


מומלץ לבצע עבודה בכוחות עצמך רק אם אין לך ספק שאי ביצועה תמנע גישה דרך המעברים והמסדרונות השונים בדירה – לחדרים. לדוגמה: אם המסדרון שלכם צר מן הרגיל, משום שחצי ממנו נתפס על ידי ארון עבה, שווה לחשוב על פירוק הארון על מנת להקל על הסבלים בהמשך. לעומת זאת, אם המזגן ממוקם בתוך הקיר ולא מפריע לאיש, עדיף להשאיר זאת לבעל מקצוע, משום שנוכחותו לא תורמת ולא מזיקה לשינוע בתוך הדירה.