שיפוצים לבתים

שיפוצים לבתים לתכנן מראש את השיפוץ

לכל בניין יש תאריך תפוגה. בניין יכול לעמוד חמישים שנה או שלוש מאות שנה, אך בסופו של דבר, גם המבנה החזק ביותר שנבנה בשיטות הטובות ביותר, זקוק לשיפוץ. שיפוץ בתים הוא עסק לא פשוט בכלל. נכון שישנם דברים שאפשר לעשות לבד. את עבודות הצביעה אפשר לעשות לבד, זה ייקח זמן אבל אפשרי. יכול להיות שאם יש לנו גם קצת רקע בבניין נוכל אולי גם להניח אריחים חדשים בחדר האמבטיה, אך שיפוץ בתים יסודי, אי אפשר לעשות ללא עזרתו של קבלן מומחה.

קבלן שיפוצים

שיפוצים לבתים איננו עסק לחובבנים. במיוחד כאשר מדובר בעבודות מורכבות כמו החלפת צנרת, שבירת קירות, עבודות חשמל ועוד. במקרים כאלו, מומלץ להיעזר בשירותיו של קבלן שיפוצים אשר זה תחום התמחותו.

לתכנן את שיפוץ הבית נכון ומראש

שיפוצים לבתים, במיוחד אם מדובר בשיפוץ יסודי ארוך ומורכב, כדאי לתכנן כמו שצריך מראש. כדאי להקדיש זמן ולבצע סקר שוק מקיף. אל תסתפקו בהצעה אחת, העזרו בחברים ומכרים, חפשו באינטרנט וקראו המלצות. העזרו בדעתם של מומחים.
שלב א
השלב הראשון בכל תכנית של שיפוץ בתים, היא להכין מראש את התכניות. כלומר, מה מטרת השיפוצים, לאיזו מטרה. וכן גם מה בדיוק משפצים ומה נדרש לשם כך. חשוב שהתכנית תהיה מפורטת ככל הניתן. כדאי ומומלץ להכין מראש רשימה מסודרת של כל אחד מחדרי הבית, בין אם מדובר בחדרי שינה או בסלון ובמטבח. חשוב גם לשתף את כל בני הבית בתהליך, כך גם נרתום את כולם למשימה וגם נוכל ליצור תוכנית שבאמת תענה על כל הצרכים של כל בני הבית.
שלב ב
לאחר סיום השלב השני, אפשר להזמין את המתכנן, שחלק מעבודתו היא הכנת תיק תוכניות כללי ומפורט של השיפוץ הנדרש. תיק התכניות יכלול תוכניות בנייה, שרטוט של כל הקירות בדירה כדי לדעת מה אפשר להזיז ומה אי אפשר, תכניות למטבח ולחדרי האמבטיה והשירותים, תכניות חשמל, ריצוף, צבע ואף תכניות בשביל הנגר אם צריך.
בסופו של יום, ההצלחה של כל תכנית שיפוצים לבתים, תלויה בהיערכות נכונה מראש.