גינון לבתים פרטיים

חולמים את החלום האמריקאי- גינון בתים פרטיים

התפתחותו של התיעוש וההוזלה המשמעותית בעלויות הבנייה ובייצורם של כלי רכב פרטיים, הביאו גם להתפתחותו של אחד החלומות האמריקאיים המוכרים ביותר ברחבי העולם כולו – בית בפרברים עם גינה. מי לא חולם לגור בבית פרטי צמוד קרקע בסביבה שקטה ונעימה ובמרחק נסיעה סביר מהעיר הגדולה.
אך החלום האמריקאי, כבר מזמן איננו נחלתם הבלעדית של האמריקאים בלבד. גם במדינת ישראל, חלומם של רוב האזרחים היא להתגורר בבתים צמודי קרקע עם גינה פרטית משלהם.
אך גינון איננו דבר של מה בכך. לא לכל אחד יש את הידע הנדרש כדי לדעת כיצד ומה לשתול, איזה צמח דרוש לאיזו סביבת אקלים, אילו צבעים ופרחים הולכים אלו עם אלו ועוד. גם לא לכולם יש באמת את הזמן להשקיע בגינה הפרטית.
אולי דווקא משום כך, בשנים האחרונות, אנשים רבים פונים לעזרתם של אנשי מקצוע העוסקים ב גינון בתים פרטיים. וכמספר הפונים כך גם ההיצע. מי שאין לו את הזמן או את היכולת והידע להשקיע בשדרוג ופיתוח הגינה הפרטית, יכול פשוט לפנות לעזרתם של גננים ומעצבי נוף העוסקים בתחום של גינון בתים פרטיים.

גיוון, זו המילה

בפראפרזה על המשפט "אמור לי מי חבריך ואומר לך מי אתה" אפשר להגיד גם על גינות פרטיות. הראה לי את הגינה הפרטית שלך ואומר לך מי אתה. עבודות של עיצוב ו גינון בתים פרטיים, אינו דומה לעיצובן של גינות ציבוריות. בגינות ציבוריות, ובכן, מנסים לחסוך בכסף ובכל זאת להשיג את התוצאה הטובה ביותר. בגינה הפרטית לעומת זאת, אנו בדרך כלל מכונים להשקיע יותר ולכן גם נשקיע בדרך כלל במציאתו והעסקתו של גנן המומחה בעבודות גינון בתים פרטיים.

סגנונות גינה

למתעניינים, הנה מספר הצעות לאפשרויות עיצוב של גינון בתים פרטיים:
גינה ים תיכונית – סגנון גינון בתים פרטיים שכזה מאופיין בשימוש בצמחייה וחומרי בניין מאזורי הים התיכון. לא בהכרח כמובן שהצמחייה היא דווקא ארץ ישראלית. גינות כאלו משלבות פעמים רבות מגוון רחב של צמחי תבלין שונים שאף ניתן להשתמש בהם אחר כך בבישול.
גינה כפרית – בדרך כלל מדובר בסגנון הגינה האנגלי המוכר לכולם. משטח דשא, אולי בריכת דגים קטנה, פרחים עונתיים ושיחים שונים.