צביעת בתים

צביעת בתים לבחור צבע לבית

פעם, הכל היה פשוט, היה רק צבע אחד, מקסימום שניים שבהם היה מקובל להשתמש ל צביעת בתים. לרוב, השתמשו בצבע לבן ולפעמים גם מאט או צבע שמנת. החיים היו פשוטים. אם אדם היה מעוניין לצבוע מחדש את קירות ביתו, כל שהיה עליו לעשות זה לגשת לחנות טמבור הקרובה, לקנות מיכל של צבע לבן ומברשת, לחזור הבייתה ולצבוע. פשוט מאד.
רק שבינתיים, השתנו הזמנים, וכיום, צביעת בתים כבר מזמן איננה עסק פשוט או קל להתמצאות. החיים הפכו למורכבים ומסובכים, לא רק הטכנולוגיה הממוחשבת חדרה לחיינו, גם המודעות לעיצוב פנים גדלה, ואיתה גם כל התחום של צביעת בתים.
מי שיכנס כיום לחנות לחומרי בניין, ימצא עצמו מול שפע חסר תקדים. זכור לי מקרה שבו חבר החליט לצבוע את הבית בעצמו. בדיעבד, סיפר לי שהיה זה פרוייקט שלו היה יודע מראש, אולי היה נעזר בשירותיה של חברה מקצועית ל צביעת בתים. המגוון הוא עצום, החומרים מהם עשויים הצבעים שונים ומשונים והצבעים גם כן. בסופו של דבר, בחר בצבע אפרסק (מבחינתי, אפרסק זה פרי ולא צבע) וכדי שהצבע אכן ישאר על הקירות, גם לאחר שקירצץ את הצבע הלבן, היה צורך בשלוש שכבות.

צבעים נפוצים

הצבעים הנפוצים ביותר בהם משתמשים לצורך צביעת בתים הם צבעי סיד ואקריל. צבעי סיד הם המוכרים והזולים מבין השניים. אך מי שמעוניין בצביעה פשוטה ולא מורכבת שתחזיק לאורך זמן ולא מתעקש על בחירת צבעים משוגעים כמו אפרסק, יכול בהחלט להסתפק בסוג צבעים זה. מי שמעוניין להשקיע מעט יותר, יכול לבחור ממגוון צבעי אקריל הקיימים בשוק. אלה צבעים מורכבים יותר לצביעה ואולי גם מעט פחות עמידים, אך קל יותר לשלב אותו עם צבעים אחרים ומגוון הצבעים שניתן להפיק הוא כמעט בלתי מוגבל.

צבעים פלסטיים

סוג נוסף של צבעים הקיימים בשוק הם צבעים פלסטיים. בעצם, מדובר בשם כולל לכל צבע המכיל דבק פולימרי. צבעים מעין אלו נמצאים בשימוש בעיקר בקרב אנשי מקצוע וקבלנים.

איכות סביבה

מי שחשובה לו איכות הסביבה, יכול למצוא גם צבעים המבוססים על ממיסים אורגאניים, אך אלו מיועדים בעיקר למשטחי מתכת ועץ ולא לקירות בטון או חומרי בניין אחרים.