ניקוי מרצפות

ניקוי מרצפות

כיצד תוכלו לשמור על איכותם של משטחי הריצוף לאורך זמן? מהן פעולות הניקוי המומלצות למשטחי הריצוף השונים וכיצד ניתן לחדש משטחי ריצוף ישנים באופן המהיר והנוח ביותר? על כך ועוד בכתבה שלפניכם.

אחת מהפעולות הנפוצות ביותר בכל הנוגע לתחזוקת סביבת המגורים הינה פעולת ניקוי המרצפות. פעולה זו אומנם מיושמת על ידי כל אחד ואחת מאיתנו לפחות פעם אחת בשבוע, אך גם פעולת ניקוי מרצפות באופן יומיומי לא מבטיחה לנו שמירה מקסימאלית על איכויות ההברקה של משטחי הריצוף.

אחד מהפתרונות היעילים ביותר לשמירה על איכויות ההברקה של משטחי הריצוף הינו ביצוע פעולת פוליש תקופתית על גבי משטחי הריצוף בסביבת המגורים, כאשר סוג הפוליש ואופן פעולת ההברקה מתבצע בהתאם לסוגי המשטחים השונים.

ניקוי מרצפות באמצעות פוליש הינה פעולת ניקוי, ליטוש, חידוש והברקה המיועדת לכל משטחי הריצוף הקיימים, למעט משטחי קרמיקה וגרניט פורצלן. פעולה תקופתית זו אותה מומלץ לבצע בין פעם אחת לפעמיים בשנה, מאפשרת לכם ליהנות ממשטחי ריצוף בעלי עמידות גבוהה בכל הנוגע להופעת שריטות לאורך זמן והיא גם מותירה אחריה משטחים מבריקים ונוצצים כמו חדשים.

ניקוי מרצפות באמצעות פוליש –כיצד?

ביצוע עבודות פוליש מתבצעות על ידי חברות פוליש העוסקות ומתמחות בנושא, כאשר בין סוגי הפוליש הנפוצים ביותר בישראל תוכלו למצוא את שיטת פוליש ווקס, שיטת פוליש קריסטל ושיטת פוליש אקרילי. שתי השיטות הראשונות (ווקס וקריסטל) מיועדות בעיקר למשטחי ריצוף קטנים יותר המצויים בתוך שטח הדירה או הבית הפרטי ואילו שיטת פוליש אקרילי מיועדת למשטחי ריצוף גדולים יותר בהם מתקיימת תנועה ערה של עוברים ושבים לאורך כל שעות היממה.

עבודות הפוליש הביתיות המיועדות לצרכי ניקוי מרצפות מיושמות גם על גבי משטחי ריצוף חדשים וגם על משטחי ריצוף ישנים יותר, כאשר פעולת הפוליש נועדה בין היתר להתמודד עם היקפי לכלוך נוקשה גדולים.

ברוב המקרים, חברות הפוליש המנוסות והמקצועיות בענף, מקפידות לבצע הליך ניקוי מקדים לביצוע עבודות הפוליש, ובמסגרתו מוסרים ממשטחי הריצוף השונים כתמי לכלוך נוקשים באמצעות חומרים ייעודיים להסרת כתמים, שמנים וכדומה.