חשיבות עו"ד תאונות עבודה

רבים הם המקרים בהם אנשים נפגעים בעבודה. פגיעה במקום העבודה יכולה להיות מאוד בעייתית, כי אם עובד נפגע באופן שלא מאפשר לו לשמור על מקום עבודתו, הרי שהוא נכנס למקום בו הוא ומשפחתו נפגעים כלכלית ובאופן משמעותי. על כן במקום לקבל זאת כעובדה, מוטב לדעת שיש מה לעשות. רבים לא יודעים אך כאשר קורת תאונת עבודה, ניתן לתבוע שני גופים במקביל. פעם אחת את המוסד לביטוח לאומי ופעם שנייה את המעסיק.

באופן מושכל

על מנת לצאת לתביעה יש לעשות זאת באופן חכם, ואופן חכם אומר שיש לגשת אל עו"ד תאונות עבודה, כי רק הוא יהווה כתובת ראויה על מנת לעמוד ביעדים, וזאת כי רק לו יש מידע מעמיק לצד ניסיון. בסיטואציות שכאלו מגוון פעולות רגילות שלכאורה נתפשות כטריוויאליות עשויות להתגלות כמוטעות, ככאלו שפוגעות בסיכויי ההצלחה של התביעה. על כן מרגע התאונה, ראשית כל יש לקבל טיפול רפואי, אך חצי שנייה לאחר מכן גם יש לפנות לעורך דין וזאת על מנת שלא נזרוק בטעות את תוצאות הבדיקה וחוות דעתו, אלא נדע שעלינו לשמור את הכול.

שני סוגי תאונות

כל עו"ד תאונות עבודה מבחין בין שני סוגים של תאונות עבודה : סוג אחד של תאונת עבודה מוגדר כתאונה שקרתה באופן נקודתי. זה יכול להיות סולם שנפל, מרצפת בולטת שהובילה לנפילה, קצר חשמלי וכדומה. לעומת זאת יש סוג נוסף של תאונת עבודה ואותו ניתן לגלות רק כעבור שנים, כיוון שמדובר בנזק שנוצר עם הזמן והוא תוצאה של אופי שגרת העבודה. כך למשל אם מעסיק לא מספק לעובדים כיסא נוח הוא עשוי להוביל לבעיית גב, או לחלופין מעסיק שדורש מעובדיו לעבוד בסביבה רועשת, מזהמת וכדומה. במקרים אלו ניתן לתבוע את מקום העבודה גם לאחר שחלפו 7 שנים.

תביעת ביטוח לאומי

לאחר שנפגעים ומגיעים לקבל טיפול רפואי, יש להצהיר שהתאונה קשורה לפגיעה במקום העבודה, ומכאן שגם יש לבקש "תעודה רפואית ראשונה לנפגעי תאונות עבודה". לאחר שתהליך הטיפול מסתיים יש לבקש גם מהמעסיק טופס ביטוח לאומי 250. לאחר שכל הטפסים קיימים, ולאחר שמילאתם אותם, ניתן לגשת עימם אל ביטוח לאומי, כאשר גם כאן סיוע של עו"ד תאונות עבודה עשוי להתגלות כעזר רב.

 

טיפים לסיכום

מרבית עורכי הדין בישראל עוסקים בפועל כמעט בכל התחומים המשפטיים . כלומר,  קשה מאוד למצוא משרד עורכי דין שמתמחה אך ורק בתחום אחד ספציפי.כמו, עורכי דין לרישום פטנטים או עורך דין למיסים או משרד עורכי דין לחוזי דירות, או  עורכי דין לפטנטים או עורכי דין לרישום סימני מסחר , משרד עורכי דין למשפט פלילי משרד לעריכת פטנטים וכו...

 גם כשמדובר בתאונות עבודה, כדאי מאוד לפנות למשרד עורכי דין לנזיקין שמתמחה אך ורק בנזקי גוף ובעקר בתאונות עבודה.