דלתות כניסה – הדרך היעילה ביותר להבחין בעיצוב חדש של הבית

אם שפצתם את הבית, כדאי שיראו זאת כבר בכניסה אליו. אין דרך טובה יותר לעשות זאת מאשר לבחור דלת כניסה חדשה לבית. אם כבר השקעתם אלפי שקלים בעיצוב פנימי של הבית, ואולי עוד אלפי שקלים בעיצוב חיצוני שלו, החל מקירות חיצוניים ועד לגינה או לגדר המקיפה אותו, לא כדאי שתוותרו על האלמנט שיהפוך את הכל לבולט יותר – דלת כניסה חדשה.

ישנו ביטוי, "אמור לי מי חבריך ואומר לך מי אתה". אפשר להחיל אותו גם על דלת הכניסה לבית – "הראה לי את דלתך ואומר לך מי אתה". כל דלת יכולה לספר סיפור. כל דלת יכולה ללמד על האדם החי מאחוריה. לכן לא כדאי להתפשר ולבחור דלת סטנדרטית, המותקנת בחצי מן הבתים בישראל, אלא לחקור את האפשרויות ולראות שהן כמעט לא מוגבלות. דלתות כניסה מגיעות במגוון עצום של צבעים, גדלים, סגנונות, קישוטים ואביזרים, ויכולות להתאים לכל אחד ואחת באופן אינדבידואלי.

התאמת הדלת לסגנון השיפוץ

כל אדם בוחר לשפץ את ביתו מסיבות שונות. יש שירצו לשבור קירות כדי ליצור תחושה של מרחב רב יותר. יש שירצו להחליף את הריצוף כדי להפוך את הבית ליותר מודרני. ויש שירצו לצבוע את הקירות, לאווירה רעננה ושמחה. לכל אדם ולכל סיבה אפשר להתאים דלת כניסה. דלת של שתי כנפיים תיצור כבר בכניסה לבית תחושת מרחב גדול. דלת מעוצבת בקווים ישרים תיתן מראה מינימליסטי ומודרני. דלת מעץ, או דלת צבעונית, יתנו כבר בכניסה אווירת רעננות.

אין תחליף לרושם ראשוני

דלתות כניסה הן הדבר הראשון שרואה מי שנכנס לבית. אדם שזו לו הפעם הראשונה שנכנס לבית, יוכל להתרשם מעיצוב הבית ומיושביו כבר כשהוא הולך על שביל הכניסה. דיירי הבית ישמחו בבואם הביתה שתקדם את פניהם דלת הכניסה הייחודית שהיא כמו בן משפחה המברך אותם "ברוכים השבים". לא משנה מי ההולך בשביל, פניו יהיו מופנות לדלת הכניסה, והיא זו שמזמינה אותו פנימה וכמו לוחשת לו "היכנס, בוא ושב עימנו". הדלת היא כרטיס הביקור הלא רשמי של בני הבית, הדבר הראשון המעיד עליהם ועל אופיים בפני כל אורח ומבקר.