בית חכם – לשלוט בבית בחכמה

עם התקדמות הטכנולוגיה, בתים רבים הופכים להיות מרובי שלטים: לטלוויזיה, למזגן, לכבלים או ללווין. לשם כך הומצאה טכנולוגיית בית חכם. טכנולוגיה זו מאפשרת לנו לשלוט בכל תשתיות הבית כגון: מערכת החשמל, המים, מערכת האזעקה ועוד דרך שלט אחד.

יתרון משמעותי של הטכנולוגיה

מלבד האפשרות לשלוט בכל מערכות הבית בלחיצת כפתור, ישנו יתרון נוסף והוא חיסכון. על ידי שימוש בבית חכם, ניתן להגדיר השקייה רק כשאדמת החצר רטובה וכך להמנע מהשקייה מייד לאחר הגשם. כך גם לגבי התאורה, אותה ניתן להגדיר, שתדלק רק לאחר שחיישני תנועה הבחינו בפעילות בחדר מסויים. כך ניתן להמנע מהשארת אורות דולקים שלא לצורך.

הצורך והמענה

טכנולוגית הבית החכם הינה מותרות. יחד עם זאת, בתים רבים כיום משתמשים במכשירי חשמל רבים בנוסף למערכת המים, האינטרנט, הכבלים או הלוין, טלויזיה, טלפון ועוד. מכשירים ותשתיות אלו נועדו להקל עלינו ולהעלות את איכות חיינו. לכן, כאשר אנו מתחילים להרגיש, שאנו עובדים בשבילם במקום שיעבדו בשבילנו, זהו סימן לכך, שדרושה מערכת בקרה איכותית, אשר תחזיר לנו את חיי הנוחות שלנו.

וגם יש תוספות!

בנוסף למה שיש למכשירי חשמל שונים להציע, למערכת הבית החכם יש אפשרויות נוספות מלבד מה שנכתב עד כה: הצללה בהתאם לתאורה החיצונית, כיסוי מפני גשם במקומות פתוחים כגון מרפסות וחצרות בהתאם למזג האוויר, התראה על תנועה חשודה בחצר הבית ועוד. כל אלו יכולים לאפשר לכם להרגיש יותר נינוחים גם כאשר אינכם בבית ולהמנע ממצבים של חוסר נוחות בשל החשש שמא הכנסתם את הכביסה בחזרה הביתה כאשר יורד גשם, האם זכרתם להשקות את הגינה כשאתם בחו"ל ועוד.

לסיכום

המערכת מיועדת לאנשים, אשר רוצים רמת חיים גבוה ושקט נפשי. את המערכת ניתן להתקין בבניינים, בתים, משרדים ועוד. ישנם מספר סוגי מערכות בית חכם ומומלץ ביותר להתיעץ עם אנשי מקצוע לפני בחירת המערכת לבית או לעסק שלכם. אנשי המקצוע יוכלו להסביר לכם על היתרונות והחסרונות של כל מערכת וכן להמליץ לכם על המערכת המתאימה לכם ביותר.