איך לבחור קבלן שיפוצים

כולנו יודעים שכניסה לתקופה של שיפוצים מזמנת לא מעט אתגרים. לקבלנים הישראלים יצא מוניטין לא ממש חיובי, והסיבה לכך היא ככל הנראה שלצד כל הקבלנים המקצועיים, הישרים והאמינים שפועלים בישראל יש לא מעט קבלנים לא מקצועיים, חסרי ניסיון שגם גובים מחיר מופקע על עבודתם. סטנדרט הבנייה בישראל עלה בשנים האחרונות וכיום עם מעט מאמץ ניתן למצוא קבלן מקצועי ואיכותי שיבצע לכם שיפוץ איכותי וטוב לבית. המאמר הבא מציע כמה הצעות.

מה כולל השיפוץ?שיפוצים לבית הם הגדרה כוללת ורחבה לכל שינוי שאתם מבצעים במבנה הבית. זה יכול להיות שבירת קיר או שיפוץ כללי בכל חלקי הבית. משום כך לפני שאתם פונים לקבלן, שבו וחשבו מה הייתם רוצים לשפץ. חשבו על התקציב שעומד לרשותכם, קראו קצת חומר באינטרנט ונסו לגבש החלטה מהו היקף השיפוץ שאתם מעוניינים לבצע. האם מדובר על שיפוצים בתוך הבית או שמא אתם מעוניינים לשפץ גם בחלק החיצוני שלו? האם יש צורך לשפץ גם את הגינה או רק את קירותיו החיצוניים של הבית.

חומר ברשתלאחר מכן כדאי לקרוא קצת ברשת האינטרנט ולחפש חומר מקצועי על עלויות וסדרי גודל של מחירי השיפוץ שאתם מעוניינים לבצע. כיום ניתן למצוא ברשת כמה וכמה פורומים מקצועיים ולא מקצועיים של כל מי שביצע שיפוצים בביתו. שיתוף המידע יכול לעזור לכם להבים מהי ההוצאה המתוכננת וגם להגיע לקבלנים מומלצים לביצוע הפרויקט. לאחר שהחלטתם על האזור המיועד ויש לכם כמה שמו של קבלנים, כדאי להתחיל לברר מידע נוסף. נסו לקבל המלצות מחברים או מכרים שעשו עבודת שיפוץ דומה.

הסכם העבודהחשוב להדגיש שלא כל קבלן יכול לבצע כל עבודה. משום כך אם מכר שלכם ממליץ על קבלן שעשה עבורו עבודת איטום, לא בטוח שהוא יתאים להחלפת האמבטיה או המטבח. קיימו שיחה טלפונית קצרה עם כל קבלן ושאלו כמה שיותר שאלות. בררו כמה ניסיון יש לאותו קבלן בביצוע עבודות מסוג זה ובקשו לקבל שמות של לקוחות ממליצים. אם קיבלתם תשובות ענייניות ורציניות קבעו פגישה שבה תוכלו להתרשם מעבודות קודמות. בכל מקרה נסחו הסכם עבודה מוגדר ומסודר שיכלול הכל, לרבות סדרי הזמנים ופיצוי על כל עיכוב או שינוי שלא בהסכמתכם.