מערכת אזעקה – במה לבחור?

עולם מערכות האזעקה מגוון ביותר, הוא מחולק בין טכנולוגיות שונות של איתור, פיקוח ואזעקה, וטכנולוגיות קישור בין המכוללים השונים של המערכת, הוא מחולק בין יצרנים שונים וכמובן בין רמות אבטחה שונות בין הרמה הבסיסית לרמה מקיפה ביותר. מערכות אזעקה יכולות לתת לכם רק כיסוי התרעתי או גם כיסוי אופרטיבי כשהן מחוברות גם למערכות המים והחשמל ויכולות להפעיל אמצעים שונים במקרה שריפה, עשן, וסכנות אחרות. לכן על מנת לעשות סדר בכול המגוון המבלבל הזה מומלץ ליצור קשר עם טכנאי אזעקות ואינטרקומים שהוא מומחה באבטחה, ומרשה לעסוק בכך, ולבקש את הצעתו למעטפת בטיחות אפקטיבית לדירתכם. עלות מערכת אזעקה משתנה בהתאם למכלולים השונים ולעלויות התקנתה הנילוות.

שאלות ותשובות בנושא מערכת אזעקה לביתש- מה היתרונות והחסרונות של מערכת אזעקה אלחוטית מול מערכת האזעקה קווית?
ת- את מערכת האזעקה האלחוטית ניתן להרכיב ולפרוש באופן קל יחסית ובול הנסיבות כמעט, זהו הבדל גדול ממערכות אזעקה קוויות אשר מצריכות תכנון מקדים, ובנייה בהתאם לתכנון בחציבת תעלות בקירות. מנגד המערכת האלחוטית יקרה מהקווית ומכיוון שלא כול חלקייה מחוברים לחשמל יש להשקיע מדי כשלוש שנים ברכישה חוזרת של סוללות.
ש- במה נמדדת האפקטיביות של מערכת האזעקה?
ת- מערכות אזעקה אינן לעולם חסינות לגמרי, יחד עם זאת ישנן מערכות שיבטיחו לכם שינה שלווה יותר מאחרות, הסוד הוא בתכנון הנכון של המערכת והתאמתה למבנה הפיזי הספציפי עליו היא תגן, התכנון צריך לכלול מספר גלאים מספיק, בטווח גדול ככול האפשר הממוקמים באופן דיסקרטי ומוסתר ככול האפשר בכול מיקום המשקיף על נקודת תורפה בבית, לדוגמא דלתות, חלונות, ועוד. וטכנולוגיית גלאים מתאימה כמו גלאי אינפרא אדום, גלאים מגנטים, נפח וכדומה.
ש- כיצד מומלץ לבצע את ההתקנה של מערכת האזעקה?
ת- מערכת אזעקה ניתן לרכוש עם או בלי התקנה, תלוי במקור ממנו אתם רוכשים את המערכת. אנו ממליצים שכפי שתרצו להקפיד על רכישת המערכת המתאימה ביותר לצרכים שלכם, כך גם תשקיעו בבחירת מתקין אזעקה מומחה, מורשה, אמין ומנוסה. לשם כך מומלץ לברר על מתקיני האזעקה, טכנאי מערכות אבטחה ואינטרקום באיזור שלכם, ולבדוק חוות דעת הממליצות על הטובים ביותר.
ש- מה אם צריכים גם מערכת אזעקה וגם מערכת מיגון?
ת- בשוק ישנן מערכות אזעקה רבות המשלבות גם התרעה וגם הגנה כמו גלאי עשן המפעילים ממטרות חירום במקרה של עשן וכדומה. מומלץ לבחור כמובן מערכת משולבת של התרעה ומיגון אשר תעניק לכם בית מוגן בטיחותית גם מפולשים וגם מסכנות שונות של תשתית.

לא לוותר על איכות המתקיןגם מערכת האזעקה הטובה ביותר תכשל אם לא הותקנה כראוי, וכשאנו אומרים כראוי אנו לוקחים בחשבון- מיקום גלאים, מיקום מצבר הגיבוי במקומות דיסקרטיים, ונכונים אסטרטגית, אנו מתכוונים גם להתקנה שאינה פוגעת באיכות הפעולה של מערכת האזעקה בתנאי שטח לא מתאימים, ולמתקין מקצועי ומורשה שמתאים לביצוע התקנה חלקה ומדויקת. מערכת אזעקה טובה היא מערכת שמתאימה במדויק לבית שלכם והותקנה על ידי מתקין מורשה ומוכר בתחום.